Події кафедри

Науково-практичний семінар у Василькові

Деталі

07 листопада 2019 року Ісаєва Олена Олександрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики викладання світової літератури факультету іноземної філології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманована, взяла участь у роботі науково-практичного семінару «Інтерактивні технології навчання як засіб мотивації учня-читача до співпраці та реалізація творчих здібностей учнів на уроках зарубіжної літератури» для методистів районних, міських методичних кабінетів, центрів та керівників методичних об’єднань учителів зарубіжної літератури Київської області. Семінар проводився на базі Васильківського академічного ліцею «Престиж» Васильківської міської ради Київської області.

Олена Олександрівна виступила с доповіддю на тему «Інтерактивні технології на уроках зарубіжної літератури: данина моді чи реальна потреба сучасної літературної освіти?» та наочно продемонструвала, як на практиці діють такі інтерактивні прийоми та форми навчання як асоціативний кущ, сенкан, кроссенс, кубування, «шість капелюхів Едварда де Боно» та інші.

 

Свято туркменської культури на базі практики

Деталі

Салам, Туркменістан!

Або як пройшла педагогічна практика у студентів 41 рякін групи 

21 жовтня студенти 41 рякін групи в межах педагогічної практики під керівництвом доцента кафедри методики викладання світової літератури, к. пед. наук А. О. Мельник підготували та провели у спеціалізованій школі № 135 м. Києва свято туркменської культури «Салам, Туркменістан!».

Кабінет, де відбувався захід, був святково прибраний у контексті діалогу двох культур: посередині стояли український та туркменський прапори, на столі лежали гілочка білосніжного бавовнику, червоні китиці калини, вишитий український рушник та туркменський килимок.

Студенти виступали у національних костюмах. Вони презентували відомості про свою країну у формі віртуальної подорожі. Зокрема Гулі Розметова показала, як виглядає Туркменістан із космосу, розказала про Каспійське море і пустелю Каракуми, а також про найзагадковіше місце своєї батьківщини – «Браму пекла». Гулширін Новрізбаєва пояснила символіку прапора та герба Туркменістану, Йолдаш Рахимов ознайомив із численними досягненнями біломармурового Ашхабаду, що зафіксовані в Книзі рекордів Гіннесу. Гулшат Назарова розповіла одну із найцікавіших туркменських легенд «Сорок дівчат», яка пов’язана із ущелиною Кирк-гиз. За цією легендою студентки виконали ліричний танець. Язсолтан Аманова розказала про засновника туркменської літератури, філософа і поета – Махтумкулі Фрагі. Студенти прочитали вірш Махтумкулі «Майбутнє Туркменії» у російському перекладі Арсенія Тарковського та мовою оригіналу. Поетичну сторінку продовжила Фірюза Юлдашева. У її виконанні українська поетеса Ліна Костенко зазвучала туркменською. Фірюза запропонувала власний переклад (!) вірша Л. Костенко «Страшні слова, коли вони мовчать…». Дурсунджемал Чариєва повідомила про народних співців і музикантів – бахши та національний музичний інструмент – дутар. Атаджан Кличев розказав про уславлених на весь світ ахалтекінських скакунів, а Міве Ораздурдиєва та Йолдаш Рахимов – про особливості національного вбрання. Таємницю візерунків на давніх туркменських килимах розкрила Гулшат Ачілова.


Кульмінацією свята стала запальна туркменська лезгинка у виконанні студента 23 покт групи інженерно-педагогічного факультету Агабека Оразбаєва, який, як і Фірюза Юлдашева, студентка 31 ак групи факультету іноземної філології, прийшли підтримати своїх співвітчизників.

Приємним сюрпризом для школярів і вчителів стало частування національними стравами, серед яких були аш – туркменський плов, чурек – туркменський хліб, східні солодощі тощо.

Наприкінці свята учні щиро дякували студентам, спілкувалися з ними, робили фото напам’ять.

Ось декілька учнівських відгуків про свято.

Милания Чернецкая, 7-А класс: «Спасибо большое студентам, которые приехали к нам, в Украину, и пришли именно в нашу школу на практику! Вы очень добры и интересны нам. Вы подготовили для нас очень тёплое и приятное мероприятие, рассказали о своей культуре, архитектуре, обычаях, национальных костюмах! Вы показали прекрасную частичку вашего народа, которая нам стала по душе! Вы танцевали! Это было очень приятно! Спасибо за такое мероприятие и за то, что приехали к нам из Туркмении! Все очень понравилось!!! Было интересно слушать, мы узнали много нового. Спасибо студентам!».

Татьяна Попович, 6-А класс: «Выступление гостей из Туркменистана было яркое, красивое, зажигательное и очень интересное. Девушки и молодые люди рассказывали о жизни людей, обычаях и достопримечательностях Туркменистана. Они пели песни и танцевали зажигательные танцы своего народа. Было очень познавательно услышать из первых уст об этой красивой и необычной стране».

Алексей Бридня, 6-А класс: «Мне очень понравилось! Было очень интересно и познавательно. Хотелось бы увидеть ещё раз!».

За організацію та проведення свята «Салам, Туркменістан!» студенти 41 рякін групи, а також студент 23 покт групи інженерно-педагогічного факультету Агабек Оразбаєв та студентка 31 ак групи факультету іноземної філології Фірюза Юлдашева отримали подяку від адміністрації школи. 

А.О.Мельник, к.п.н, доц. кафедри

 

Екскурсія до музею К.Г.Паустовського

Деталі

10 жовтня студенти-практиканти 41 рякін групи під керівництвом доцента кафедри методики викладання світової літератури к. пед. наук А.О.Мельник відвідали Київський музей К.Г.Паустовського, який розташовано у спеціалізованій школі № 135. Екскурсію провели висококваліфіковані вчителі та працівники музею – Ірина Миколаївна Людовик та Інна Леонідівна Балог

Студенти дізналися, що «киянин душею» Костянтин Паустовський прожив у нашому місті третину свого життя, тут отримав фундаментальну освіту, сформувався як особистість, надрукував перші твори. Учителі також розповіли, як залучають школярів до літературної краєзнавчої та дослідницької роботи. Так, учні самостійно проводять екскурсії, працюють в архівах і бібліотеках, пишуть роботи Малої академії наук, готують літературно-музичні вечори, виступають на конференціях. 

Відвідини музею були пізнавальними й дуже цікавими. Після екскурсії студенти подякували вчителям та зробили записи у книзі відгуків музею. 


 

Вітаємо з Днем захисника України!

Деталі

Дорогі наші Герої –

воїни ЗСУ, гвардійці, добровольці, волонтери, військові медики, всі мужні й славні люди, причетні до національно-визвольної боротьби українців та захисту нашої відновленої держави!

Щиросердно вітаємо вас та весь український народ із великим національним святом – Днем захисника України!

 

Запроваджений 14 жовтня 2014 р., цей день став ще одним виявом нездоланного прагнення українців до самоідентичності та миру на своїй землі, що отримали як священний спадок від наших славних дідів та прадідів, до ствердження національного суверенітету й територіальної цілісності, до процвітання Незалежної України!

Неможливо переоцінити, яке величезне значення у втіленні всіх наших національних прагнень і мрій відіграєте ви – наші ЗАХИСНИКИ, особливо в умовах сучасної російсько-української війни!

Ви – наша гордість і честь, наша слава й надія на щасливе завтра України та кожного українця!

Хай ДОЛЯ буде прихильною до вас, а ПЕРЕМОГА - заслуженою нагородою за вашу мужність і відданість Вітчизні!

Залізного вам здоров'я й міцної любові близьких і всіх українців! Нехай ваш щоденний подвиг надихає молоде покоління на віддане служіння своїй державі!

 

Героям слава! Смерть ворогам! Україна понад усе!

 

Концерти до Дня захисника України

Деталі

«ЗРОДИЛИСЬ МИ ВЕЛИКОЇ ГОДИНИ…»

Напередодні Дня захисника України на факультеті іноземної філології НПУ ім. М.П.Драгоманова відбулися святкові концерти, організовані старшим викладачем кафедри методики викладання світової літератури О.К.Бицько за програмою Навчально-методичного центру мовно-літературної освіти та за сприяння декана факультету – д.ф.н., проф. А.А.Зернецької. 

Урочисті заходи стали виявом пошани до наших Героїв, які впродовж століть боролися за державний суверенітет України, які й сьогодні, вже понад 5 років, захищають країну від російського агресора, виборюють право українців на власну сторінку в літописі вільних народів світу.

Концерти отримали назву «Зродились ми великої години» – за словами відомої пісні, що 1932 р. стала гімном ОУН та надихала на боротьбу за власну державу не одне покоління справжніх патріотів України.

 

 

 

У ході концерту прозвучала низка пісень та віршів у виконанні відомих українських співаків і гуртів, а також студентів 2 курсу Ірини Рацин, Тетяни Лошицької, Ксенії Нікітенко, Евеліни Сенатор та Влади Плахоті.

 

Глядачі із цікавістю й завмиранням серця переглянули телесюжети про українських захисників, життєвий політ яких підступно обірвала війна Російської Федерації проти незалежної України: Василя Сліпака та Святослава Горбенка.

 

Особливе піднесення всіх присутніх викликало хорове виконання нашого Славня – «Ще не вмерла Україна…».

 

Програма концерту містила в собі такі твори:

 •   «Марш нової армії». Слова: Олесь Бабій, Олег Скрипка. Виконання: Олег Скрипка, Іван Леньо, Тарас Чубай та ін., оркестр та рота Почесної варти полку Президента України.
 •  «Україна». Слова і музика: Тарас Петриненко. Виконання: гурт «СКАЙ».
 •  «Україна». Слова і музика: Ірина Федишин. Виконання: Ірина Рацин, студентка 2 курсу ФІФ.
 •  «Меч Арея». Слова і музика: Василь Лютий. Виконання: гурт «Тінь сонця».
 •  «Браття українці». Слова і музика: Вова Гейзер. Виконання: гурт «Шабля».
 •  «Висота» («Ніхто, крім нас»). Слова і Музика: Олександр Положинський. Виконання: гурт «Тартак».
 •  Телесюжет про Василя Сліпака (UBR).
 •  "Роже слічная" (фрагмент пісні Пресвятій Богородиці, поч. 18 ст.). Виконання: Тарас Компаніченко і гурт «Хорея козацька».
 •  Тетяна Лавинюкова. «Покрова». Виконання: Лошицька Тетяна, студентка 2 курсу ФІФ. 
 •  «Запорозький марш». Музика: Євген Адамцевич.
 •  Олександр Олесь. «Юнацька пісня». Виконання: Ксенія Нікітенко, студентка 2 курсу ФІФ
 •  «Ой у лузі червона калина…» – саундтрек х/ф «Залізна сотня» (2004 р., реж. Олесь Янчук, за романом Юрія Борця «У вирі боротьби»).
 •  «Ой у лузі червона калина…» – саундтрек х/ф «Червоний»» (2017 р., реж. Заза Буадзе, за однойменним романом Андрія Кокотюхи). Виконання: гурт              «Гайдамаки» й Тоня Матвієнко.
 •  «Лента за лентою». Слова: Микола Сороколіта. Музика: Василь Заставний. Виконання: Тарас Чубай (гурт «Плач Єремії).
 •  Ліна Костенко. «Мій перший вірш написаний в окопі». Виконання: Евеліна Сенатор, Влада Плахотя, студентки 2 курсу ФІФ.
 •  «Сто бійців». Слова: Олекса Негребецький. Музика: американський хіт часів В’єтнамської війни «Ballad of the Green Berets». Виконання: Юлія Донченко (Махіma).
 •  «Не сумуй» («В той день, коли закінчиться війна…»). Слова і музика: Олександр Рожко. Виконання: Олександр Рожко, Тарас Тополя (гурт «Антитіла»).
 •  «Над землею тумани». Слова: Анна Бінцаровська. Музика: Сергій Родько. Виконання: Ірина Рацин, студентка 2 курсу ФІФ.
 •  Телесюжет про Святослава Горбенка (ТСН).
 •  «В нашому серці». Слова: Віктор Винник. Музика: Андріана. Виконання: Ірина Рацин, студентка 2 курсу ФІФ.
 •  «Ще не вмерла Україна…» (Гімн України). Слова: Павло Чубинський (1862 р.). Музика: Михайло Вербицький (1863 р.)

 

 

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 16 гостей та відсутні користувачі

   

Новини  

   

Vinaora Visitors Counter  

900095
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
116
247
363
887854
5241
16482
900095

Your IP: 35.172.217.40
Server Time: 2019-12-09 10:07:40
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ