Всесвітній день поезії

Деталі

Конкурс виконання віршів до Всесвітнього дня поезії

 

Коли на небі засвічують зорі, повітря довкола стає зовсім іншим: відчувається дотик чогось неземного, таємничого й прекрасного. Такі миті надихають, хочеться поринати в творчість й насолоджуватися поезією. Саме тому одного теплого весняного вечора в стінах Інституту іноземної філології зібралися творчі люди, щоб відсвяткувати Всесвітній день поезії.

 Це була чудова літературна зустріч, яку навіть  конкурсом називати не хочеться, адже було по-домашньому затишно й цікаво! Той настрій, та атмосфера, ті емоції, які панували в нашому теплому колі - незабутні. Ми відчували поезію кожного серця, кожен відтінок душі. Авторська лірика юних талантів особливо окрилювала. Адже поезія - це не просто твори, написані віршами, це - коли ти летиш рядками і наповнюєшся енергетикою слова, отримуючи естетичну насолоду. Поезія - це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти. І чим  частіше, тим краще. Тоді людина буде духовно вищою і красивішою. У цей чудовий вечір кожен з нас своїм прочитаним віршем вніс свою краплину до океану Поезії.

Дійство відбулося 21 березня 2014 року. Ініціаторами стали члени Студентської Ради Інституту Ковальова Вікторія та Оксана Чернуха, а також викладач кафедри методики викладання російської мови та світової літератури Холодна Юлія Миколаївна. До складу журі входили: Мазуркова Алла Ігорівна – вчитель світової літератури,Бицько Оксана Костянтинівна - старший викладач кафедри методики викладання російської мови та світової літературиВасєнков Олександр Вікторович - старший викладач кафедри методики викладання російської мови та світової літературиОбіух Альона Іванівна - викладач кафедри російської та зарубіжної літератури та Іллюк Тетяна - студентка 401 ан, старший лаборант кафедри методики викладання російської мови та світової літератури.

Цього вечора кожен учасник був особливим, неповторним. Кожен вносив щось своє. Про особливості українських вечорів, а точніше ночей та звичних буднів розказала Жалдак Ольга, студентка 41 ра, за допомогою  вірша Володимира Маяковского "Долг Украине". Також Оля зачитала свій власний вірш.

Про суспільство, місце людини в ньому та нинішню владу розказав Єзерський Євген, студент 21 ая (авторський вірш «Чиновник»). Студентка 26 н Лагута Ніна прочитала вірш з поетичної спадщини  Арсенія Тарковського.

Руденко Маргарита з 16 н продекламувала авторські поезії «О молодости!», «О товарище!», «О матери!».

Шанували наші конкурсанти й українських поетів. Тому звучав уривок з роману "Скелька" Івана Багряного у виконанні Шевченко Анни, студентки 102 ан.

Оскільки саме в цей рік ми святкуємо 200-річчя з Дня народження видатного українського поета Т. Г. Шевченка, ми знову долучилися до шевченківського слова. Особливо приємно було вітати в наших стінах гостю - студентку Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Підвишенну Тетяну. Вона прочитала уривок з поеми «Гайдамаки» Т. Г. Шевченка. Вірш "Розрита могила" продекламувала Сергійчук Слава з 401 ан.

Сьогоднішня політична ситуація в країні не може не впливати на настрій народу, саме тому особливої актуальності набуває громадянська лірика. В наших стінах звучала революційна поезія Шерешовця Олексія, студента 24 ф, Довженко Аліни, студентки 302 ан, Бондара Дмитра з 25 іт, Міщура Максима. Дуже приємно, що серед нас були присутні ті, хто пише власні вірші. Чернуха Оксана прочитала свій авторський вірш"Ти наснився мені сьогодні". Колодько Дар'я з 51 ра також поділилася власними хвилюваннями у своєму медитативному вірші. А також розповіла вірш Марини Цвєтаєвой "Моим стихам, написанным так рано...".

Ми як шанувальники української поезії згадали про ще одне свято - День народження славної української поетеси Ліни Василівни Костенко, якій 19 березня виповнилося 84 роки. Гаслом нашого заходу стали слова Ліни Костенко "Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі..."

ПоезіїЛіни Костенко "Доля" та«Фініта ля трагедія»прозвучали з вустМорозової Анниз21 ау.Вірш"Між іншим"виконалаЧеревко Юліюз16 н. Іллюк Тетянатакож обрала саме цю поетесу, прочитавши вірш"Крила".Ніжність почуттів відлунювалася в поезії"Серце матері"невідомого автора, який прочиталаФедорчук Діаназі 101 ан.

Члени журі також проявили активність. Виступив улюблений і неповторний Васєнков Олександр Вікторович. Проникливі пісні та віршіу виконанні Юлії Миколаївни Холодної, нашого творчого та духовного наставника, дійсно торкалися струн душі.Оксана Костянтинівна Бицько згадала про сучасну політичну ситуацію в країні та, зокрема, в Криму. Та на підтримку кримських татар виступила з віршем Біляла Мамбета "Згадуючи Батьківщину". Мазуркова Алла Ігорівна виступила з власною революційною лірикою.

До нас завітав ще один гість - викладач Інституту корекційної педагогіки та психології Олександр Володимирович Козинець, автор багатьох  ліричних і прозових творів, організатор літературно-мистецьких проектів "Щоденник" та "Щоденник. Re: make", літературно-екологічного проекту "ПРОдайте їсти". Пан Олександр прочитав власну громадянську та інтимну лірику.

Сюрпризом стало неймовірне виконання ліричних пісень гуртом"Double life".Їх особлива чуттєвість та правда наповнюють кожне слово в піснях, і це вражає. Секрет «Double Life» досить простий – вони співають серцем.

Ми були щасливі провести такий захід. У нас прекрасна творча молодь і неймовірно талановиті викладачі! Нехай творчих зустрічей по всьому нашому університету буде більше! Хочеться звернутися до всіх студентів: долучаймося до творчих заходів, робімо наше життя щасливішим, збагачуймося духовно!

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 6 гостей та відсутні користувачі

   

Новини  

   

Vinaora Visitors Counter  

781169
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
284
288
950
771719
2735
6566
781169

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2018-12-12 23:58:41
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ