Давидюк Людмила Володимирівна

alt

Давидюк Людмила Володимирівна – професор кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент. Працює над докторською дисертацією. В НПУ імені М.П. Драгоманова викладає з 1990 року. З 1991 р. по 1994 р. навчалася в аспірантурі. В 1994 році захистила кандидатську дисертацію «Формування комунікативних вмінь учнів у процесі вивчення синтаксису простого речення».

Л. В. Давидюк  читає лекції, проводить практичні та лабораторні заняття, керує написанням курсових робіт та педагогічною практикою студентів. В 2007–2008 гг. Л. В. Давидюк розробила навчально-методичні комплекси: «Методика преподавания русского языка», «Основы риторики», в 2009–2010 рр. – спецкурси «Развитие речи учащихся средней школы», «Техника речи учителя русского языка».

В коло наукових інтересів Л.В.Давидюк входять питання змісту навчання російської мови в середній школі, сучасні підходи до навчання російської мови, засоби навчання російської мови, питання історія методики викладання російської мови в Україні, історія підручника з російської мови, формування культорологічної компетенції учнів, робота над культурою мовлення в середній школі та вузі тощо. Теоретичні напрацювання Л.В.Давидюк  втілює на практиці: вона автор та співавтор діючих програм з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів, підручників з російської мови для шкіл з російською та українською мовами викладання. До творчого доробку Людмили Володимирівни входить понад 100 наукових та методичних робіт. Л.В.Давидюк бере активну участь у роботі міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій, методичних семінарів, постійно зустрічається з вчителями російської мови.

Під керівництвом Л.В.Давидюк захищено 2 кандидатські дисертації:

• М. П. Василенко «Формирование профессионально-коммуникативных умений у студентов филологических факультетов» (2008 г.);
  • Н. І. Воловик «Вклад В. И. Масальского в становление и развитие методики русского языка в Украине»(2010 г.).

Зараз Л.В. Давидюк керую роботою  двох аспірантів.

Л. В. Давидюк – віце-президент УАПРЯЛ.

При безпосередній участі Людмили Володимирівни був створений Науково-методичний центр мовної та літературної освіти Інституту іноземної філології НПУ ім. М.Драгоманова.

Людмила Володимирівна брала активну участь в підготовці та проведенні першої Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури для учнів середніх загальноосвітніх шкіл.

Server Time: 2017-09-25 22:10:33